زمان جاری : شنبه 05 مهر 1399 - 9:34 قبل از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

کاربر گرامی:اگر تازه ثبت نام کرده اید لطفا قوانین انجمن را بخوانید،تا با مشکلی روبه رو نشوید.


تاپیک سایت های مفید و کاربردی
•´¯`•.چت روم تالار گفتمان اسکینک دات آی آر .•´¯`•
تاپیک جامع تغییر نام کاربری اعضای اسکینک

پاسخ جدید
نویسنده پیام
zahraamereh
آنلاین

ارسال‌ها : 17
عضویت: 30 /10 /1397
محل زندگی: تهران
تعداد اخطار: 991
تشکر شده : 2
اهمیت شعبه‌های متعدد شرکت‌های اجاره خودرو

اجاره ماشین و به طور کلی در زندگی امروزی خودرو و وسایل حمل و نقل تا چه اندازه اهمیت دارند؛ تقریبا امروزه کمتر کسی هست که بدون استفاده از وسایل حمل نقل عمومی، ماشین‌های شخصی و یا اجاره خودرو از محلی به محل دیگر برود. از طرفی هر چند امروزه افراد زیادی علاقه دارند تا از خودرو استفاده کنند؛ اما با مشکلاتی نیز مواجه هستند. خودروهای شخصی مدتی پس از استفاده مانند هر وسیله نقلیه‌ی دیگری، استهلاک می‌یابند و روز به روز از قیمت آن‌ها کاسته می‌شود. از طرفی با توجه به شرایط و نوسان بازار لوازم یدکی و قطعات مورد نیاز خودرو، امروزه قیمت خرید خودروهای شخصی و نگهداری از آنان، مانند موج سینوسی است که یک مسیر ثابتی ندارد. به همین دلیل بیشتر افرادی که از توانایی مالی خوبی برخوردار هستند؛ ترجیح می‌دهند از خدمات اجاره خودرو استفاده کنند تا با مشکلات و مسئولیت‌های خودروهای شخصی دست و پنجه نرم نکنند.
آشنایی با شرکت‌های اجاره خودرو
شرکت‌های رنت یا اجاره خودرو به موسسه و یا مجموعه‌ای گفته می‌شود که با توجه به بودجه و هزینه‌ای که دارند؛ خودروهای مختلف را اجاره می‌دهند. شرکت‌های اجاره خودرو می توانند دارای یک یا چند شعب در مناطق و یا حتی شهر های مختلف کشور داشته باشند و خدمات مختلفی از جمله اجاره خودرو، اجاره ماشین با راننده ، اجاره خودرو های تشریفاتی، اجاره ون و یا اجاره اتوبوس را با بیمه ها و مزیت های متفاوت به مشتریان خود ارائه می دهند. هم چنین برخی از آن ها در زمینه اجاره ماشین عروس تهران هم فعالیت می کنند.

خدمات اجاره خودرو در کشورهای مختلف
یکی از نکاتی که برای خدمات اجاره خودرو اهمیت بسیار زیادی دارد؛ این است که با چه منظوری خودرویی را می‌خواهید اجاره کنید؛ به عنوان مثال زمانی شما می‌خواهید به گردش و سفری بروید و تمایل دارید برای این کار از خدمات اجاره خودرو استفاده نمایید؛ بهتر است نکات طلایی درباره اجاره ماشین را در نظر بگیرید.

**خدمات اجاره خودرو یکی از کسب و کارهایی است که در بیشتر کشورهای توسعه یافته و توسعه نیافته جهان از رونق بسیار خوبی برخوردار است که در این کشورها خدمات اجاره خودرو با یکدیگر می‌تواند تفاوت بسیار زیادی داشته باشد؛ بنابراین اگر می‌خواهید برای خدمات مسافرت و سفر و یا رفت و آمد به کشورهای دیگر بهتر است شرایط و قوانین اجاره خودرو در آن کشور و منطقه را در نظر بگیرید؛ به عنوان مثال اگر می‌خواهید به تهران سفر کنید باید از خدمات اجاره خودرو در تهران استفاده کنید و تمام قوانین آن را مد نظر قرار دهید.**

خدمات اجاره خودرو در فرودگاه یا همان ترانسفر فرودگاهی
خدمات شرکت‌های اجاره خودرو به چند دسته تقسیم می‌شوند. ترانسفر فرودگاهی یا همان حمل و نقل از فرودگاه به داخل شهر و یا بالعکس یکی دیگر از خدماتی است که امروزه بیشتر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو یا رنت آن‌ها را در سر لوحه خدمات خود قرار می‌دهند. خدمات ترانسفر فرودگاهی می‌تواند در رونق کسب و کار اجاره خودرو تاثیر زیادی داشته باشد. برای ارائه خدمات ترانسفر فرودگاهی و حمل و نقل مسافران و مشتریان در شهر، شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره‌ی خودرو شناخته شده باید بتوانند در چندین شهر، شعبه‌ داشته باشند. ترانسفرهای فرودگاهی اغلب برای کسانی است که می‌خواهند به شهر دیگر سفر کنند. از طرفی اجاره ماشین با راننده برای شرکت یا موسسه‌ای که مهمانان ویژه و یا خارج از کشور نیز دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شرکت‌ها بیشتر از خدمات اجاره خودرو های تشریفاتی بهره می‌گیرند تا علاوه بر حمل و نقل مهمانان خود بتوانند برای برندسازی، افزایش فروش و افزایش شخصیت کاری و اجتماعی نیز قدمی بردارند.

اهمیت شعبه‌های متعدد شرکت‌های اجاره خودرو
اهمیت وجود چندین شعبه برای شرکت‌های اجاره خودرو
زمانی که یک شرکت رنت یا ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو می‌خواهد فعالیت خود را در چندین شهر گسترش دهد؛ باید چندین شعبه در سراسر کشور داشته باشد تا بتواند در تمام جنبه‌ها خدمات با کیفیت و قابل قبولی به مشتریان خود ارائه دهد. به عنوان مثال فردی می‌خواهد به تهران سفر کند و این شخص در شهر یا منطقه دیگری حضور دارد و تمایل دارند از خدمات رنت یا ارائه دهنده اجاره خودرو استفاده کند. برای خدمات اجاره خودرو فرودگاهی، ترانسفر فرودگاهی یا هر خدمات اجاره خودرویی که باید مشتری را از محلی به محل دیگری حمل و نقل کرد؛ شرکت‌های کرایه اتومبیل باید چندین شعبه در سراسر کشور و یا کشورهای دیگر داشته باشند تا بتوانند مشتریان خود را پشتیبانی کنند.

به عنوان مثال فردی در تهران حضور دارد و می‌خواهد به شیراز سفر کند؛ او در تهران از خدمات اجاره خودرو در تهران استفاده می‌کند تا بتواند برای حمل و نقل و جابه جایی خود زمانی که به فرودگاه می‌رسد از خدمات اجاره خودرو بهره بگیرد. شرکت رنت ارائه دهنده خدمات مخصوص و با کیفیت باید علاوه بر تهران، در شیراز یا شهر دیگر شعبه داشته باشد تا بتواند خودرو را در زمان و مکان مناسب در اختیار مشتریان خود قرار دهند. در واقع بحث وجود چندین شعبه از اهمیت بسزایی برخوردار است و یکی از پاشنه‌های آشیل بسیاری از شرکت‌های اجاره خودرو که نمی‌توانند در تمام جنبه‌ها موفقیت آمیز عمل کنند این است که تمام تلاش خود را انجام می‌دهند اما از یک طرف چندین شعبه برای گسترش کسب و کار خود ندارند و نمی‌توانند نیازهای مشتریان و رجوع کنندگان را به طور کامل بر طرف نمایند.

شعبه‌های گوناگون شرکت های اجاره خودرو برای حضور مشتریان
"هر چند امروزه با توجه به گسترش تکنولوژی و آنلاین شدن کسب و کارها، خدمات اجاره خودرو نیز به سمت رزرو آنلاین گرایش پیدا کرده است؛ اما هنوز هم برای انجام خدمات اجاره خودرو و بیمه آن، مشتریان باید به شرکت رنت و ارائه دهنده اجاره خودرو مراجعه کنند و بسیاری از مراحل را حضوری انجام دهند و خودرو را در نهایت تحویل بگیرند و یا پس دهند."

به همین دلیل شرکت‌های بزرگ و با کیفیت رنت خودرو در چندین شهر و یا کشور شعبه‌های گوناگونی دارند و مشتریان زیادی به دلیل این ویژگی‌ خود خواهند داشت. به عنوان مثال زمانی که یک مشتری خودرویی را که اجاره می‌کند و به شهر دیگری سفر می‌نماید و می‌خواهد پس از اتمام قرار داد اجاره خودرو، خودرو خود را تحویل دهد می‌تواند به شهر دیگری که شرکت مورد نظر خود شعبه دارد مراجعه کرده و خودرو را تحویل دهد و یا اجاره آن را تمدید کند. بنابراین به بسیاری از شرکت‌های اجاره خودرو پیشنهاد می‌شود که برای پیشرفت بیشتر در شهرهای دیگر شعبه داشته باشند.

بهره گیری از خدمات شرکت‌های اجاره خودرو دارای چندین شعبه
با توجه به نکات گفته شده داشتن چندین شعبه برای یک شرکت رنت یا ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو از اهمیت بسزایی برخوردار است. تحقیقات نشان داده شرکت‌های که چندین شعبه دارند مشتریان بیشتری خواهند داشت. بیشتر مشتریان ممکن است زمانی که یک خودرو را اجاره می‌کنند و به شهر دیگری سفر می‌کنند و یا در فرودگاه هستند و می‌خواهند خودرو را در این امکان اجاره کنند؛ می‌توانند با مشکلاتی مواجه شوند که باید به شرکت و مسئولان شرکت‌های اجاره خودرو مراجعه کنند و مشکلات خود را با آنان مطرح کنند. به همین دلیل اگر می‌خواهید به شهر دیگر مراجعه کرده و یا در مناطق مختلفی با خودرویی که کرایه کرده‌اید رفت و آمد کنید بهتر است از خدمات شرکت‌هایی استفاده کنید که چندین شعبه دارند.
پنجشنبه 09 اسفند 1397 - 08:57
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
saharim
آفلاینارسال‌ها : 2
عضویت: 28 /9 /1395
محل زندگی: اصفهان
پاسخ : 1 RE اهمیت شعبه‌های متعدد شرکت‌های اجاره خودرو

حالا که حرف از خودرو شد، بد نیس اطلاعاتی درباره رانندگی در جاده های کوهستانی مثل چالوس و هراز، داشته باشید که میتواند یکی از پر استرس ترین تجربه های هر یک از ما باشد. در چنین شرایطی باید تکنیک های خاص رانندگی را بلد باشید. در این مقاله میخواهیم به نکات مهم درباره رانندگی در جاده های پر پیچ و خم بپردازیم تا بتوانید از بروز هرگونه خطر احتمالی جلوگیری کنید.
۱-لاستیک مناسب

رانندگی در جاده های کوهستانی میتواند موجب فشار و تنش بر روی قطعات مختلف خودرو شود. لاستیک های خودرو بیش از هر بخش دیگری باید امتحان خود را پس بدهند. پس باید تایر مناسب را انتخاب کنید. البته برخی افراد زیاده روی می کنند و به دنبال تایرهای مخصوص کوهستان می گردند. فقط در صورتی نیاز به این لاستیکها دارید که بخواهید در برف سنگین رانندگی کنید (که باز هم زنجیر چرخ گزینه بهتری ست) یا بخواهید در مسابقات کوهستانی شرکت کنید.از آنجایی که در جاده های کوهستانی انواع شرایط را تجربه می کنید، پس تایرهای چهار فصل یا همه جا رو بهترین انتخاب برای شماست. آب و هوا نیز در جاده های کوهستانی دائما در حال تغییر است. شما رانندگی در زیر نور آفتاب، هوای مه الود و بارانی را تجربه خواهید کرد. به همین دلیل باید لاستیک مناسب برای انواع شرایط آب و هوایی و جاده ای را انتخاب کنید.
۲-سوخت گیری خودرو

رانندگی در جاده های کوهستانی مشابه رانندگی در بیابان می باشد و باید مایل ها مسافت را طی کنید تا به پمپ بنزین برسید. در برخی جاده های دور افتاده هم که ممکن است تا ساعت ها ماشین دیگری رد نشود. اولین نکته امنیتی مهم در چنین شرایطی، سوخت گیری خودرو قبل از شروع سفر می باشد. باید به گونه ای برنامه ریزی کنید که قبل از اتمام سوخت به یک پمپ بنزین برسید.۳-تکنیک ترمز گیری

به موقع ترمز گرفتن:به تابلوهای سرعت مجاز در طول مسیر دقت کنید. شاید روی زمین صاف چندان مشکلی نباشد، ولی در جاده های پر پیچ و خم و شیب های زیاد باید این تابلوها را جدی بگیرید. سعی کنید پیچ و خم ها، سربالایی ها و سرپایینی ها را پیش بینی کنید تا کنترل خودرو از دست شما خارج نشود.در صورتی که با یک شیب تند و بعد از ان پیچ جاده روبرو شدید، به موقع ترمز بگیرید و دنده معکوس بزنید. با دنده پایین به راحتی میتوانید پیچ و خم ها را پشت سر بگذارید. این باعث انتقال نیروی جنبشی به چرخ های عقب می شود و کنترل بیشتری به ماشین خواهید داشت.

پالس راندن: این یک تکنیک فوق العاده برای کنترل خودرو در سرازیری می باشد. همانطور که گفتیم در صورت مواجه شدن با سرایزی باید به آرامی ترمز کنید و دنده معکوس بگیرید.در این حین گاهی لازم است باز هم ترمز بگیرید. وزن وسیله نقلیه و نیروی جاذبه باعث بوجود آمدن نیروی جنبشی زیادی می شود.برخی افراد پای خودرا از روی ترمز بر نمی دارند و روی آن تند تند ضربه می زنند تا سرعت را کاهش دهند. این کار اشتباه است ، چرا که کنترل خودرو را از دست می دهید و به ترمزها آسیب می زنید. از روش پالس استفاده کنید. در این روش باید سرعت مناسب برای رانندگی در سرازیری را با توجه به شرایط جاده بسنجید.فرض بگیریم سرعت مجاز ۳۰ mphمی باشد. شما باید سرعت خودرو را روی ۳۵ مایل بر ساعت تنظیم کنید و سپس باترمز گرفتن سرعت را به ۲۵ مایل بر ساعت برسانید. این کار را بارها تکرار کنید تا بتوانید کنترل ماشین را بدست بیاورید. پس از هر بار ترمز گرفتن، اجازه دهید لنت ترمز خنک شود و سپس ترمز بگیرید.۳-قوانین رانندگی

یکی از قوانین رانندگی در جاده های کوهستانی ، این است که از وسط جاده نرانید! این امر برای رانندگان دیگر آزار دهنده می باشد و نمیتوانند از شما سبقت بگیرند. پس از اینکار اجتناب کنید چرا که عواقب خطرناکی دارد. بهتر است بدانید سبقت در جاده های کوهستانی برای موتور خودرو سخت تر است و زمان بیشتری می طلبد. و موتور برای عملکرد بهینه نیاز به هوا دارد. در ارتفاعات حجم هوا کاهش پیدا می کند و نباید انتظار داشته باشید که خودرو مثل همیشه عمل کند.۴-توقف ماشین


قانون مشخصی برای توقف در جاده های پر پیچ و خم کوهستانی مثل چالوس نوشته نشده است. ولی بهتر است برای ایمنی خودتان و سایر رانندگان در جایی امن توقف کنید. همچنین در صورت نیاز توقف در جاده ای باریک، بهتر است حرکت کنید و به ماشین ها عقبی اجازه عبور دهید.منبع: لوازم یدکی خودرو پارت جنیون

شنبه 16 فروردین 1399 - 14:28
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
اطلاعیه جلسه مدیران اسکینک

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


xتبلیغات
...
X بستن تبلیغات
نمایندگی هاست خرید هاست