زمان جاری : دوشنبه 06 تیر 1401 - 6:26 بعد از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

کاربر گرامی:اگر تازه ثبت نام کرده اید لطفا قوانین انجمن را بخوانید،تا با مشکلی روبه رو نشوید.


تاپیک سایت های مفید و کاربردی
•´¯`•.چت روم تالار گفتمان اسکینک دات آی آر .•´¯`•
تاپیک جامع تغییر نام کاربری اعضای اسکینک

پاسخ جدید
تعداد بازدید 28
نویسنده پیام
mohamadmiri23
آنلاین

ارسال‌ها : 8
عضویت: 26 /6 /1399
محل زندگی: تهران
دلیل گرم بودن لباس کار

وظیفه اصلی لباس کار این است که بدن انسان را در برابر عوامل طبیعی حفظ کند. شما بایستی نوع لباس کار خود را بر اساس نوع کار و میزان خطرات موجود در کار انتخاب کنید. لباس کار باید به گونه ای باشد که در شرایط و وضعیت هر کاری در عین ایجاد راحتی برای کارگران یا کارمندان،آنها را در برابر عوامل بیرونی و خطرناک حفظ کند. بنابراین در کار ها لباس کار نقش مهمی دارد.با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد انتخاب بهترین نوع لباس کار بدانیم.

کاربرد های انواع لباس کار
نگهبانی | راهبری | آشپزی | مکانیک | کارهای صنعتی | آتش نشانی | تراشکاری | باغبانی و.... هر کاری به نوبه خودش نیاز به لباس کار دارد. به طور مثال کارمندان بانک از لباس کار صرفا برای ایجاد ایمنی استفاده نمی کنند چون خطری در
بانک نیست که نیاز به لباس کار باشد، اما برای یکدست شدن و ایجاد هماهنگی از لباس کار استفاده می کنند. علاوه بربانک ها خیلی از اداره جات ها ازلباس کار استفاده می کنند.
بررسی روانشناسی تاثیر مستقیم رنگ لباس کار در روحیه افراد:
برخی از شغل ها نیاز به لباس کار های گرم تر دارند در ادامه درباره آنها بیشتر صحبت می کنیم.

یکی دیگر از شغل هایی که از لباس کار برای ایجاد همانگی و زیبا تر شدن استفاده می کنند، مهمانداران هواپیما می باشند.
آنها با پوشیدن لباس های یک شکل و زیبار، ظاهری زیبا تر و مرتب تر ایجاد می کنند و می توان مهمانداران را از سایر افراد به راحتی تشخیص داد.
تاثیر ضخامت بر گرم بودن لباس:
ممکن است همین ابتدا در ذهن شما این سوال پیش بیاید که آیا ضخامت باالی یک لباس ، موجب گرم تر شدن لباس می شود؟ برای اینکه پاسخ به این سوال را راحتر متوجه بشیم ابتدا باید تصویری از حس راحتی در این لباس را در ذهن خود تصور کنیم.
راحتی بدن:
یکی از مهم ترین دالیل استفاده از لباس بدون این که دالیل پوششی را در نظر گرفت، توانایی حفاظت آن پارچه از بدن در برابر وضعیت جوی است.
یکی از این وضعیت های جوی، سرما می باشد.
اگر لباسی که برای شرایط سرما به طور صحیح طراحی شده باشد و در برابر سرما مقاوم باشد می تواند نقش بسیار مهمی در راحتی افراد داشته باشد.
راحتی در پوشاک:
در رابطه با راحتی لباس ها دو مورد مهم وجود دارد. این دو مورد عبارتند از:
1 .خشکی)ایجاد نکردن نم بر روی پوست
2 .یکنواخت بودن حرارت بدن

اگر در هر لباسی چه لباس کار چه دیگر لباس ها این دو عامل را رعایت شده باشد، موجب می شود افراد در آنها احساس راحتی داشته باشند و احساس بدی نداشته باشند.پیشنهاد می کنیم مطلب تعریف لباس کار مناسب و آشنایی با 3 مدل لباس مناسب با حرفه افراد را هم بخوانید.
دمای مناسب برای بدن:
حرارت 37درجه ای موجود در بدن انسان ها به وسیله فعل و انفعاالت شیمیایی و حرکت عضالنی به وجود می آید، که این عملکرد متابولیسم نام دارد.حال چنانچه نوسان -5 درجه در بدن انسان ها اتفاق بیوفتد، بدن انسان دچار سرمازدگی می شود و مرگ انسان حتمی خواهد شد.به همین خاطر است که به منظور نگاه داشتن حرارت بدن بایستی میزان و مقدار حرارت از دست رفته بدن با میزان و مقدار حرارت تولیدی بدن انسانها متناسب باشد.
وظیفه ی اصلی یک لباس گرم مطلوب دقیقا حفاظت بدن در چنین شرایطی است و آن را در برابر از دست دادن حرارت بدن به شکل نرمال حفظ می کند.

شاخص های یک لباس مناسب و گرم:
بنابراین به طور کلی 3 مورد وجود دارد که می توان یک لباس کار را برای ایجاد ثبات دمایی در بدن موثر دانست. این 3 مورد عبارتند از:
جاذب رطوبتی
عایق حرارتی
مقاوم در برابر نفوذ باد بهتر است مطلب درجه بندی جنس و آشنایی با 4 مدل لباس کار آتش نشانان را هم مطالعه نمایید.

بنابراین این سه مورد نشان می دهد که تنها ضخامت یک لباس نمی تواند دلیلی برای گرم نگه داشتن بدن در مقابل سرما باشد و باید مورد های دیگری رابرای این گرم نگه داشتن توجه کرد.
دوشنبه 24 خرداد 1400 - 14:42
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


xتبلیغات
...
X بستن تبلیغات
نمایندگی هاست خرید هاست