زمان جاری : دوشنبه 06 تیر 1401 - 10:48 قبل از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

کاربر گرامی:اگر تازه ثبت نام کرده اید لطفا قوانین انجمن را بخوانید،تا با مشکلی روبه رو نشوید.


تاپیک سایت های مفید و کاربردی
•´¯`•.چت روم تالار گفتمان اسکینک دات آی آر .•´¯`•
تاپیک جامع تغییر نام کاربری اعضای اسکینک

پاسخ جدید
نویسنده پیام
haiedeh
آنلاین

ارسال‌ها : 7
عضویت: 24 /12 /1399
تشکر شده : 3
نکات آموزش گیتار الکتریک
در آموزش گیتار الکتریک این نکته بسیارمهم است که شما با کدام استاد یا معلم یادگیری را شروع می کنید. استاد شما می تواند در پیشرفت و یادگیری نوازندگی شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. چرا که برای آموزش حرفه ای گیتارالکتریک شما نیاز به یک مدرس حرفه ای و با تجربه را دارید.


آموختن کامل ساز گیتارالکتریک بطورمعمول نیاز به زمان بیشتری دارد. یادگیری و تمرینات شما باید بطورپیوسته و با برنامه ریزی باشد تا بتوانید تکنیک های آن را به خوبی بیاموزید. حداقل ۲ سال زمان نیاز دارد تا شما بتوانید بطور حرفه ای برروی دسته گیتار مسلط شوید. زمانی که شما برروی ساز گیتارخود مسلط شدید آن وقت می توانید به گروه های موسیقی ملحق شوید.

انتخاب گیتار مناسب برای تمرین
برای اینکه در تمرینات خود پیشرفت قابل توجه ای داشته باشیم می بایست درانتخاب ساز خود دقت کنیم. اکثر گیتارهای رده پایین از لحاظ کیفیت صدا آنچنان نیاز هنرجو را در تمرینات برطرف نمی کنند. شاید در روزهای اول جذاب باشند، اما زمانی که تمرینات کمی جدی ترمی شوند نوازنده با مشکلاتی مواجه می شود. یکی ازاین مسائل ضعیف بودن پیکاپ ها می باشد که تمرین کردن با آن کمی دشوار می شود.

چه مدلی از گیتار برای شروع مناسب می باشد؟
سعی کنید سازهای رده متوسط به بالا را برای شروع یادگیری گیتار انتخاب کنید. کمی ازلحاظ قیمت بالاترمی باشند اما کیفت صدا وقطعات آنها برای تمرین کردن مناسب می باشد. یک سری ازمدل های گیتارالکتریک شرکت کورت ،آیبنز و شکتر دربازار موجود است که ازلحاظ قیمت وکیفیت مناسب هستند. البته بهتر است که در خرید سازازمربی خود مشورت بگیرید و حتما حضوری به فروشگاه بروید.

برنامه ریزی برای یادگیری
این روزها هنرجویان خصوصا ساز گیتار الکتریک با مشکلات بسیاری در زمینه آموزش و تمرین مواجه شده اند. که به دلایل مشخصی مانند نداشتن تمرکز ویا کم بود زمان، تمرینات خود را به خوبی انجام نمی دهند.

زمان بندی و مشخص کردن مکان تمرین ساز یکی دیگر از عوامل مهم در پیشرفت سطح نوازندگی می باشد. هنرجویان باید با آرامش و تمرکز بیشتری تمرینات خود را انجام دهند تا بتواند پیشرفت بیشتری در نوازندگی داشته باشند.

برای یادگیری قطعه باید بارها آن را با سرعت پایین تمرین کنید . زمانی که قطعه را به خوبی یاد گرفتید. با استفاده از مترونم تمرین را ادامه داده تا بتوانید سرعت دستان خود را افزایش دهید.


تمرینات گیتار در منزل
برای داشتن تمرین مفید و پیشرفت در ساز خود باید نکاتی را رعایت کنید. سعی کنید حداقل زمان را به تمرین خود اختصاص دهید چرا که بدون آن پیشرفتی درنوازندگی شما حاصل نمی شود. پس حداقل روزی یک الی دو ساعت را به این کار اختصاص دهید.

تمرینات را با دقت و با حوصله انجام دهید چرا که یادگیری بعضی از تکنیک ها زمان براست. بطور مثال تکنیک سوییپ پیکینگ که یکی از سخت ترین تکنیک ها است. باید با حوصله و صبر زیاد تکنیک را به درستی تکرار کنید تا برروی آن مسلط شوید. البته پس از هزاران بار تلاش، شما در نواختن آن تکنیک مهارت لازم را پیدا می کنید.

گرم کردن انگشتان دست
مساله دیگری که باید بدانید این است که حتما قبل از شروع تمرین انگشتان دست خود را گرم کنید. درصورت رعایت نکردن این مورد دستان شما به مرور زمان دچارآسیب های جدی شده و شاید دیگرقادربه ساز زدن نشوید. گرم کردن دست و انگشتان را در دو مرحله انجام دهید.

درمرحله اول نرمش دستان وانگشتان قبل از گرفتن ساز حداقل به مدت پنج الی ده دقیقه انجام می دهیم .

مرحله دوم گرم کردن انگشتان دست چپ با سرعت پایین برروی فینگربورد که حداقل ده دقیقه زمان نیاز دارد.


نحوه صحیح تمرین با گیتار
بعد ازاینکه انگشتان خود را گرم کردید شروع به نواختن قطعات درس قبلی خود شوید. پس از اینکه قطعات قبلی را کار کردید، تمرینات جدید را شروع به نواختن کنید. سعی کنید یک میزان را به خوبی یاد بگیرید و بعد از آن به میزان بعدی بروید. در تمرین عجله نکنید، زیرا ذهن ما به آرامی می تواند موضوعی را به راحتی یاد بگیرد. به آرامی و با تکرار چند بار یک میزان یا یک خط را یاد بیاموزید.

چرا گیتار را زود یاد نمی گیرم ؟
اکثرهنرجویان دراوایل آموزش گیتارالکتریک به دلایلی به راحتی تکنیک را یاد نمی گیرند. شاید پیش خود بگویند که استعدادی در این ساز و یا هنرندارند که البته اینطور نیست. مساله درآموختن روش یادگیری می باشد که احتمالا دردوران کودکی او به این موضوع زیاد پرداخته نشده است. یادگیری هرشخصی با دیگری در این موضوع می تواند متفاوت باشد. دراینجاست که مربی باید راه آموختن تکنیک را با روشی که برای هنرجوآسان تر است به او بگوید.

داشتن انگیزه برای یادگیری گیتار
همیشه اتقاقاتی درزمان یادگیری گیتار پیش می آید که باعث می شود هنرجو تمرینات منظمی نداشته باشد وازسازخود فاصله بگیرد . برای اینکه انگیزه و انرژی کافی برای تمرین داشته باشیم باید برای هر روزمان برنامه ریزی کنیم.

در صورت امکان به کنسرت سبک مورد علاقه مان برویم و موزیک های خوب را گوش کنیم. از بحث ها و صحبت های بیهوده با کسانی که ما رو از بی انگیزه می کنند دوری کنیم.

هدف خود را مشخص کنید و برای رسیدن به آینده ایی که می خواهید تلاش کنید . این را همیشه به یاد داشته باشید که شما نمی توانید راه چند ساله را یک شبه طی کنید. حرفه ای شدن درنواختن ساز گیتار سالها زمان می برد وهرروز باید تکنیک ها و مطالب زیادی را یاد بگیرید.

استفاده از لوازم جانبی برای تمرین گیتار
لوازم جانبی که برای گیتارالکتریک موجود می باشد دراصل برای استفاده راحتر از ساز طراحی شده اند. بطور مثال پایه نت برای تنظیم ارتفاع کتاب یا نت در زمان یادگیری و تمرین است. همچنین پایه گیتار که برای آسیب ندیدن و نگه داری آسانتر از ساز در مدل های مختلف طراحی شده است.

آیا استفاده از این لوازم ضروری است؟
همانطور که گفتیم ایم لوازم جانبی مانند پایه نت برای راحتی در تمرین برای شما طراحی شده است. داشتن آنها کمک زیادی در تمرینهای روزمره شما می کند. همچنین بعضی ازآنها مانند پولیش سیم و بدنه کمک به طول عمر گیتار شما می کند. بعضی دیگر از لوازم مانند دستگاه تیونر برای راحتر کوک کردن سیم های ساز شما می باشد.

رسیدگی به گیتار الکتریک وآکوستیک
بسیاری درمورد نگهداری اصولی ساز گیتار مسائلی را رعایت نمی کنند که همین کار باعث ایجاد آسیب درساز می شود. درمورد روش های نگهداری ساز گیتار چهار مورد مهم را مرور می کنیم.

به چهار مورد زیر توجه کنید:
ساز خود را در محیط مرطوب ، گرم ، سرد یا روبروی آفتاب به مدت طولانی قرار ندهید. به دلیل این که درطولانی مدت باعث ازبین رفتن سیم ها وچوب آن شده ودیگر قابل تعمیر نیست.
برای گیتار خود جایگاه مناسب در اتاق پیدا کرده و آن را بر روی پایه مخصوص ساز قرار دهید . دلیل آن این است که از زخمی شدن رنگ یا شکسته گی آن جلوگیری شود.
پس از تمرین با ساز، دسته و سیم ها را با پارچه نخی مخصوص ساز خود تمیز کنید. این کار باعث طولانی شدن عمر سیم ها و تمیز ماندن ساز شما می شود.
هر مواد یا محلولی را برای تمیز کردن بدنه یا سیم استفاده نکنید. امروزه اسپری یا محلول های مخصوصی برای نگه داری و تمیز کردن قسمت های مختلف ساز وجود دارد. بطورمثال برای تمیز کردن فینگر بورد ازمحلول مخصوص (lemon oil) می توانید استفاده کنید.
دوشنبه 07 تیر 1400 - 13:13
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


xتبلیغات
...
X بستن تبلیغات
نمایندگی هاست خرید هاست