زمان جاری : چهارشنبه 08 تیر 1401 - 12:08 بعد از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

کاربر گرامی:اگر تازه ثبت نام کرده اید لطفا قوانین انجمن را بخوانید،تا با مشکلی روبه رو نشوید.


تاپیک سایت های مفید و کاربردی
•´¯`•.چت روم تالار گفتمان اسکینک دات آی آر .•´¯`•
تاپیک جامع تغییر نام کاربری اعضای اسکینک

پاسخ جدید
تعداد بازدید 59
نویسنده پیام
parisaalavi
آنلاین

ارسال‌ها : 2
عضویت: 14 /9 /1400
انواع پیچ و مهره
انواع مختلفی از پیچ ها وجود دارد که برای چرخاندن سر شما کافی است. در حالی که همه آنها هدف خود را دارند، ما فقط به برخی از اصول اولیه می پردازیم. ما با سبک شروع می کنیم.

نمونه هایی از سبک های پیچ و مهره

این تصویر چند نمونه از سبک های سر پیچ را نشان می دهد. اکثر اینها 1/4 اینچ-20 هستند. در اینجا 2 پیچ "سر دکمه" نشان داده شده است - یکی از فولاد ضد زنگ و دیگری درجه 8+. پیچ کوچکتر سمت راست یک سر تابه، فیلیپس است. یک "سر صاف" در مرکز قرار دارد (گاهی اوقات به آن پیچ درپوش سوکت سر تخت می گویند." پیچ های خم شده مانند U-Bolt در سمت چپ تقریباً همیشه درجه 2 یا کمتر هستند (اما، البته، می توانید آن را دریافت کنید. در صورت نیاز در مقاطع بالاتر).

سبک های سر پیچ:
چه سبک های سر پیچ و مهره ای؟بیشتر سبک های رایج سر پیچ به 3 دسته تقسیم می شوند:

سر آچار جایی که آچار دور سر می چرخد ​​(مثل سر مربع یا سر شش گوش و غیره). رنگ طلایی در این تصویر یکی از نمونه های سر آچار است .
سر سوکت جایی که آچار وارد سر می شود (SHCS، سر دکمه، سر صاف، سر فیلیپس و غیره). 2 پیچ مشکی میانی انواعی از Socket Head هستند . گاهی اوقات آنها سوکت های کلید شش گوش مانند این هستند، اما برخی دیگر مانند Torx رایج هستند.
سر نگهدارنده که در آن ویژگی‌های قسمت زیرین سر از چرخش آن جلوگیری می‌کند. نقره‌ای طولانی‌تر یک سر نگهدارنده است (که معمولاً به آن پیچ کالسکه می‌گویند ).
و ما نباید پیچ‌های سفارشی No Head ساخته شده از Threaded Rod (معروف به All-Thread) یا حتی فوق‌العاده فوق‌العاده‌ای را که خودتان با Thread Die درست می‌کنید فراموش کنیم .
سبک های دیگری نیز وجود دارند، اما چندان رایج نیستند. به عنوان مثال، مانند پیچ و مهره های چرخ تریلر .

مثال ها:
سر فلنجپیچ های سر آچار زمانی مناسب هستند که فضایی برای احاطه سر پیچ وجود داشته باشد - مانند آچار باز یا سوکت ضامن دار. گرفتن آنها از پهلو راحت است. و، آنها در انواع مختلف سر - مانند سر مربع و سر فلنج (در تصویر کوچک) - که برای DIY بسیار مفید هستند.

پیچ‌های سر سوکت مناسب هستند زیرا می‌توانید آنها را در چیزی (سوراخ سینک) قرار دهید. آنها همچنین روی سطوح صاف کار می کنند. دکمه ها (سر ماهیتابه و سایرین) برای سرهای گردی که به شدت بیرون زده نیستند یا لبه هایی برای گرفتن دارند، کاربرد دارند. در نهایت، Flat Heads می‌تواند وارد کار شود و یک سطح «مسطح» باقی بگذارد.

تصویر زیر یک پیچ درپوش سر سوکت، به اختصار SHCS، و یک سر تخت را نشان می‌دهد که در مدل CAD بریده‌شده نشان داده شده است تا بتوانید نحوه تعامل آنها با قطعات کار را مشاهده کنید.

پیچ و مهره های فرورفته

پیچ‌های سر نگهدارنده زمانی که نمی‌خواهید با سر در تعامل باشید یا مقاومت در برابر دستکاری می‌خواهید عالی هستند. برای پیچ و مهره کالسکه (مانند تصویر بالا) آنها را در یک سوراخ مربعی قرار می دهید، سپس لازم نیست هنگام سفت کردن پیچ، سر را نگه دارید.

انتخاب شما برای "What Bolts" باید نشان دهنده نیاز به دسترسی و همچنین زیبایی شناختی و تمایل به ترخیص باشد.

اطلاعات بیشتر درباره سر پیچ:
من واقعاً این نمودار نوع اتصال دهنده از Bolt Depot را دوست دارم. کسی با طراحی انواع سر، سبک های اتصال دهنده - حتی آجیل و واشر، کار زیادی روی آن کشیده است. این صفحه مرجع خوبی است.

چه رزوه های پیچ و مهره ای؟
نخ ها - ریز و درشتباز هم، این یک کیسه بزرگ از گزینه ها است. آج سنتی به شکل مثلث با استفاده از زوایای 60 درجه است. این بسیار رایج ترین است، اما انواع بیشتری مانند ACME، Spiral Lock و موارد دیگر وجود دارد. آنها هدفی دارند، اما ما در اینجا به آنها نمی پردازیم.

برای اشتباه گرفتن این موضوع، دسته‌ای از «پیچ‌ها» متفاوت با هر اندازه نیز وجود دارد. گام تعداد نخ ها در واحد طول است. به عنوان مثال، 18 رشته در هر اینچ. یا در متریک، گام به عنوان فاصله بین رشته ها خوانده می شود - مانند M10 x 1.5 - که در آن 1.5 فاصله بین رشته ها بر حسب میلی متر است.

بدون پرداختن به جزئیات احمقانه، معمولاً 2 "زمینه" مهم وجود دارد - نخ ظریف و نخ درشت . این توصیف کننده ها خوب هستند، زیرا اگر به عکس نمونه در اینجا نگاه کنید، می توانید تفاوت بزرگی بین Fine Thread و Coarse ببینید. خوب فقط به این معنی است که رشته های بیشتری وجود دارد، به هم نزدیکتر.

در حالی که پیچ‌های متریک در اجازه دادن گام‌های مختلف رزوه‌ای برای هر قطر مشابه هستند، معمولاً به آنها به عنوان "رزوه ظریف" یا "رزوه درشت" اشاره نمی‌کنند. از تامین کننده پیچ خود بپرسید یا برای اطلاعات بیشتر در وب جستجو کنید.

به طور کلی، رزوه‌های درشت کار کردن با آن‌ها زیباتر است، زیرا لازم نیست آن‌ها را زیاد بچرخانید تا آن‌ها را وارد کنید یا مهره‌ای روی آن بگذارید. رزوه های ظریف می توانند بیشتر سفت شوند زیرا زاویه عمل آنها کاهش یافته است. مسلماً Fine Thread تا حدی قوی تر از Coarse است، اما برای تصمیم گیری در مورد استحکام فقط بر اساس گام نخ کافی نیست.

یک تفاوت جزئی دیگر، در یک محیط ارتعاشی، رزوه های ظریف یک مزیت دارند. با این حال، روش‌های دیگری مانند آجیل نایلاک، لوک‌تایت و غیره بسیار مؤثرتر هستند.

چه چیزی تمام می شود؟
در تصاویر بالا شاهد 3 پرداخت متفاوت هستیم. اول نقره است - که روی است (در این عکس ها). رنگ نقره ای همچنین می تواند نتیجه گالوانیزه گرم، کروم، بدون پرداخت و فولاد ضد زنگ باشد.

رنگ طلایی "Zinc Yellow-Chromate" است که استرس تماس را بهتر تحمل می کند، بنابراین گاهی اوقات این مورد را در پیچ های درجه 5 یا درجه 8 مشاهده می کنیم. مانند نقره، طلا واقعاً معنایی ندارد.

رنگ دیگر در تصاویر بالا مشکی است. اینها یک پوشش "فسفات سیاه" هستند. باز هم، رنگ سیاه واقعاً معنایی ندارد، اما در گرید 12.9 (متریک) و انگلیسی سوکت هد (در واقع درجه 9) بسیار رایج است.

در حالی که بسیاری از پرداخت‌ها و رنگ‌های دیگر وجود دارد، این موارد رایج هستند.

انواع پیچ مهره ها نوعی پرداخت دارند (به جز معمولاً فولاد ضد زنگ). روکش های مختلف شرایط مختلف را بهتر یا بدتر می کند، بنابراین آنچه را که نیاز دارید یاد بگیرید. اگر پیچ‌ها در آب غوطه‌ور نباشند یا در تماس مستقیم با آب نباشند، روی یک محافظت عمومی عالی در برابر زنگ زدگی است، اما گالوانیزه داغ یا فولاد ضد زنگ برای شرایط مرطوب‌تر و در معرض بیشتر بهتر عمل می‌کند. رنگ مشکی برای شرایط داخلی و خشک کن خوب عمل می کند.

نام پیچ و مهره توصیفی
پیچ و مهره ها بر اساس اندازه، نوع سر، گام نخ و پایان نامگذاری می شوند. به عنوان مثال، یک نام پیچ انگلیسی ممکن است این باشد: 1/2″-20 HCS Gr5 در روی . برای این مثال، 1/2 اینچ قطر بیرونی نامی پیچ (به اینچ) است. قطر واقعی رزوه ها کمتر از آن خواهد بود و ساقه (در صورت داشتن قسمت بدون رزوه) بسیار نزدیک به این قطر خواهد بود. 20- در نام رشته ها در هر اینچ است.

در نام، گاهی حروف ظاهر می شود و یا گاهی کلمات به صورت املای. در این مورد HCS = Hex Cap Screw، یعنی دارای سر شش گوش است. برخی دیگر مانند SHCS = سوکت هد پیچ ​​یا FHS = سوکت سر صاف یا BH = سر دکمه یا PHP = پان هد فیلیپس، گاهی ظاهر می شوند. اگر مثبت نیستید، بهتر است حروف را نادیده بگیرید و فقط از کلمات استفاده کنید تا سردرگمی نشوید.

درجه پیچ، Gr5 (از مثال بالا)، اغلب از نام حذف می شود، اما برای تعریف پیچ مورد نیاز است. در این مورد، Gr5 درجه 5 است. این مهم است زیرا ماده را می گوید و استحکام را مشخص می کند. همه پیچ ها درجه بندی ندارند. برخی از مواد مانند SS (فولاد ضد زنگ )، یا برنج، یا پلاستیک، و برخی دیگر دارای گریدهایی مانند فولاد نیستند. با این حال، آنها در انواع مختلف و نقاط قوت وجود دارند. به عنوان مثال، فولاد ضد زنگ انواع مختلفی دارد، اما آنها مانند بالا "درجه" ندارند.

در نهایت، پایان. در مثال ما روی است.

برای تعیین اینکه چه پیچ و مهره ای نیاز دارید، تمام گزینه ها را در نظر بگیرید تا به آنچه می خواهید برسید. گاهی اوقات مهم نیست، مثلاً تمام کردن. اشکالی ندارد.
یکشنبه 14 آذر 1400 - 11:22
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
jyhycyhyx
آفلاینارسال‌ها : 10
عضویت: 27 /10 /1400
تشکر شده : 1
پاسخ : 1 RE انواع پیچ و مهره
دوشنبه 27 دی 1400 - 09:25
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
اطلاعیه جلسه مدیران اسکینک

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


xتبلیغات
...
X بستن تبلیغات
نمایندگی هاست خرید هاست