زمان جاری : دوشنبه 06 تیر 1401 - 9:16 قبل از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

کاربر گرامی:اگر تازه ثبت نام کرده اید لطفا قوانین انجمن را بخوانید،تا با مشکلی روبه رو نشوید.


تاپیک سایت های مفید و کاربردی
•´¯`•.چت روم تالار گفتمان اسکینک دات آی آر .•´¯`•
تاپیک جامع تغییر نام کاربری اعضای اسکینک

پاسخ جدید
تعداد بازدید 43
نویسنده پیام
nazila76
آنلاین

ارسال‌ها : 11
عضویت: 20 /7 /1400
نهال گردو
نهال گردو
قبل از اینکه به سراغ انواع نهال گردو برویم و از خرید و فروش و شرایط آن مطلع شویم حتما مشخصات و موارد مرتبط با قیمت نهال را بخوانید.
امروز تولیدکننده های اصلی نهال گردو ایران، ترکیه، امریکا و اوکراین هستند.
برخی از رقم گردو جدید از اولین سال شروع به محصول دادن میکنند و در 5 یا 6 سالگی میتوانند مقدار 50 تا 60 کیلو گردو خشک به بازار عرضه کنند.
معمولا درختان گردو بیشتر از 5 تا 6 متر رشد نمی کنند. درختهای گردو میتوانند اجیل های خوش طعم و چوب های بادوام و جذاب تولید کنند.
نهال گردو به طور معمول در مناطق با آب و هوای مقاومتی حداقل -30 و+30 درجه سانتی گراد قادر است رشد کند .
مهمترین ویژگی های که باید در انتخاب گونه های درخت رقم گردو مورد توجه قرار گیرد عبارت اند از :
 1. زیست شناسی لقاح[*]زمان شکوفه[*]پربار بودن[*]کوتاهی گوتوله بودن گردو[*]مقاومت درمقابل سرما[*]از رقم های عمر زیاد گردو انتخاب کنیم تا در برابر بیماریها و افت مقاوم باشد.[*]مقاومت در برابر خشکسالی و توجه به توسعه یکنواخت تاج درخت[*]میوه گردو باید میوه ها کار امد و با کیفیت بالا، جدایی اسان پوست پوسته نازک و حداقل داخل میوه 10 گرم باشد.[*]نگهداری سالانه باغ گردو نیاز به ابیاری سالانه 1200 تا 1300 میلی متر بارش نیاز دارد دوره ابیاری از اواخر بهار تا انتهای برداشت اغاز میشود.[*]در سالهای بسیار خشک یا در مناطقی که بسیار خشک و میزان بارش بسیار پایین باشد کمبود اب در خاک مشاهده میشود.[*]میزان کیفیت میوه تاثیر میگذارد، تجربه نشان میدهد که اب مهترین عاملی است که برای رشد و باردهی نهال گردو و کیفیت ان مهم است.[*]کمبود اب میتواند بر سفیدی مغز وکیفیت و پوسته مغز تاثیر بگذارد.[*]نور تاثیر مطلوبی بر روی درخت گردو دارد و کمبود نور منجر به اختلال در کاهش رشد و کاهش مقاومت در برابر یخ زدگی میشود.[*]دمای میوه دادن گردو حداقل 7 درجه حرارت مطلق و حداکثر 40 درجه سانتیگراد میباشد.[*]در هنگام کاشت در باغ اصلی انبوه کاشت درخت در اندازه 6/6 یا 8/8 کاشت میشود .درختها گردو در قدیم تا 30 متر هم رشد میکردند ولی در رقم های جدید که با تغییر ژنها روی انها انجام شده است تا 6 تا 7 متر بیشتر رشد نمیکنند.[*]درختان گردو تنه های قوی و پوستی صاف و خاکستری و برگ های بزرگ و بیضی و بالبه هستند و دارای روغن های معطر هستند.[*]در گردو کلسیم و منزیم وجود دارد[*]دمای گرم تابستان برای میوه گردو مضر میباشد افتی که گردو میتواند به ان مبتلا شود.[*]سوختگی های باکتریایی و انتراکنوز در صورت حملات شدید میتواند کل باغ را از بین ببرد[*]برداشت نهال گردو در اول پاییز شروع میشود که میوه گردو در 2 الی 3مرحله جمع اوری میشود .[*]گردوهای که با پوست سبز چیده میشوند میتوان انها را 2 الی 3 مرحله در اب سرد نگه داشت تا پوست سبز از پوست چوبی بهتر جدا شود انواع نهال گردو

  1. نهال گردو فرانکت (FRANCO)

  2. نهال گردو پدرو (Pedro)[*] نهال گردو چندلر (Chandler)[*] نهال گردو لارا (Lara)[*] نهال گردو روند [*] نهال گردو فرنور (France)[*] نهال گردو ژنوتیپ برتر[*] نهال گردو وینا (Vina)[*] نهال گردو هارتلی (Hartley)[*] نهال گردو کانادایی (Canadian)[*] نهال گردو خوشه ای[*] نهال گردو تویسرگان

  3. نهال گردو
   نهال گردو و نحوه انتخاب بهترین نهال یکی از موضوعاتی است که کمتر کسی درباره آن اطلاعات کافی دارد. برای همین ما تصمیم داریم در این مقاله به نحوه خرید نهال گردو و هر چیزی که با گردو در ارتباط است ، اشاره کنیم. اگر شما هم سوالاتی در این زمینه دارید ، حتما با ما همراه باشید.
   نحوه رشد نهال گردو سیاه از دانه
   درختان گردویی که امروزه کاشته می شوند، برای 40 تا 60 سال به اندازه کافی بالغ نمی شوند. بنابراین کاشت درختان گردوی الوار ، سرمایه گذاری برای دوران بازنشستگی یا نسل های آینده خواهد بود. فقط 10 تا 13 سال طول می کشد تا گردویی که از دانه رشد می کند ، میوه دهد.
   اگر مایل به کاشت درخت گردو هستید ، برای اطمینان از موفقیت باید چند نکته را رعایت کنید. یاد بگیرید که چگونه یک مکان کاشت ایده آل را انتخاب کنید ، بذرهای زنده را انتخاب کنید و از جوانه زنی بذر اطمینان حاصل کنید تا درخت گردو را با موفقیت رشد کند.
   انتخاب محل کاشت بذر گردو
   درختان گردو آفتاب کامل و خاک عمیق ، مرطوب ، غنی و با زهکشی خوب را ترجیح می دهند. آنها در خاک حاوی خاک رس یا سنگ رشد می کنند ، اما بسیار کندتر از کاشت بذر در خاک معمولی رشد می کنند.
   هنگامی که مکانی را با شرایط رشد ایده آل پیدا کردید ، کار بعدی که باید انجام دهید این است که چه چیز دیگری در این نزدیکی رشد می کند. ریشه های درخت گردوی سیاه ژوگلون تولید می کند که می تواند روی سایر گیاهانی که در نزدیکی آن رشد می کنند ، مانند کاج، سیب زمینی، گوجه فرنگی، شاه توت، یونجه و سیب تأثیر بگذارد. شما باید مکانی با شرایط رشد ایده آل پیدا کنید که درخت گردو شما تأثیر منفی بر سایر گیاهان نداشته باشد.
   تعیین اینکه آیا بذر گردو زنده است یا خیر
   تمام دانه های گردویی که جمع آوری کرده اید برای رشد یک درخت قابل دوام نیستند. با دنبال کردن مراحل زیر می توانید میزان زنده ماندن و تعداد دانه های کاشت را تعیین کنید:
  4. پوسته گردو را بردارید.[*]گردو ها را در یک سطل آب قرار دهید.[*]گردو های شناور را دور بریزید.[*]از گردو هایی که به پایین فرو رفته اند ، استفاده کنید.نحوه کاشتن بذر گردو

  5. درصد بذرهای زنده در نمونه شما ، به شما کمک می کند تا تعیین کنید برای اطمینان از موفقیت چه تعداد بذر در هر سوراخ بکارید. مشخص کنید که در هر سوراخ چند دانه بکارید. اگر 80-100 درصد زنده بود، 2 بذر در هر سوراخ بکارید. اگر 60-80 درصد زنده بود، 3 بذر در هر سوراخ بکارید. اگر 60-40 درصد زنده بود، 4 بذر در هر سوراخ بکارید. اگر کمتر از 40 درصد زنده بود، بیش از 5 بذر در هر سوراخ بکارید.
   جوانه زنی بذر گردو
   قبل از اینکه دانه های گردو جوانه بزنند، باید در معرض دمای سرد و شرایط مرطوب قرار گیرند. این را می توان با کاشت گردو در خارج از خانه در پاییز یا با طبقه بندی آنها در داخل خانه در زمستان انجام داد.
   کاشت گردو در فضای باز
   دانه های گردو را باید در عمق حدود 2 اینچ در خاک مرطوب در پاییز کاشت. اگر در هر سوراخ بیش از یک بذر می کارید، آنها را از هم جدا کنید تا بعداً نهال های ناخواسته برداشته شوند.
   خرید نهال گردو
   پس از اینکه یک بذر گردو جوانه زد ، یک نهال گردو رشد می کند. در صورتی که هنگام رشد نهال تمامی شرایط مورد نیاز برقرار باشد ، می توانید صاحب یک نهال سالم و خوب شوید. بنابراین هنگام خرید نهال گردو با دقت عمل کنید.
   اگر می خواهید نهال را شخصا خریداری کنید ، حتما باید به نهالستان گردو مراجعه کنید و نهال را از نزدیک بررسی کنید تا از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید.
   قیمت نهال گردو
   ذکر قیمت نهال گردو با ارقام دقیق و مشخص کمی دشوار است زیرا نهال ها انواع مختلفی دارند و هر یک از آنها با یک قیمت مخصوص خود به فروش می رسند. به همین منظور در زیر به انواع نهال گردو اشاره می کنیم تا با آنها آشنا شوید.
   خرید نهال گردو پیوندی
   گردو پیوندی مزایای زیادی دارد که باعث می شود نهال گردو پیوندی طرفداران زیادی داشته باشد. با استفاده از پیوند گردو می توان انواع نهال های گردو را پرورش داد؛ نهال هایی مانند نهال گردو پدرو، نهال گردو فرانکت، چندلر و … از این طریق پرورش داده می شوند. تفاوت نهال بذری و پیوندی در میزان باردهی آن‌ها است. کیفیت گردو پیوندی بیشتر است و میزان باردهی آن نسبت به گردوی بذری بیشتر است.
   بهترین نهالستان گردو
   نهالستان گردو در اصل مکانی است که نهال های گردو در آنجا کاشته می شوند و توسط افراد کاردان بر رشد آنها نظارت می شود. به همین دلیل تعیین بهترین نهالستان گردو شاید کمی دشوار باشد. برترنهال به عنوان یک مرکز فروش انواع نهال گردو می تواند بهترین نهال های گردو را در اختیار شما قرار دهد.
   بنابراین اگر به فکر خرید نهال گردو هستید ، میتوانید با کمک ما ، بهترین نهال گردو را برای باغ خود انتخاب کنید. همچنین اگر تمایلی به خرید حضوری نداشته باشید ، ما امکان خرید اینترنتی نهال گردو را برای شما فراهم می کنیم.
   مزایای گردو با کیفیت
   گردو حاوی ترکیبات بسیار زیادی است که اکثر متخصصان تغذیه پیشنهاد می کنند. به همین دلیل است که امروزه در مورد مزایای سلامتی آنها صحبت خواهیم کرد که ثابت شده است. در زیر به چند مورد از مزایای گردو اشاره می کنیم.
   1. آنتی اکسیدان بالایی دارداولین چیزی که باید در مورد گردو بدانید این است که آنها سرشار از آنتی اکسیدان هستند. ویتامین E و چندین آنتی اکسیدان وجود دارد که به بازیابی هموستاز طبیعی بدن کمک می کند. اول، ترکیبات گردو به کاهش سطح رادیکال‌های آزاد در خون کمک می‌کنند، زیرا احتمال ابتلا به سرطان کاهش می‌یابد. همچنین با وجود آنتی اکسیدان های موجود در خون، قدرت ایمنی بدن شما تقویت می شود.

    1. سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6گردو سرشار از اسیدهای چرب امگا 6 و امگا 3 است. در میان اسیدهای چرب امگا 6، اسید لینولئیک با حداکثر غلظت در هسته وجود دارد. در میان گروه های اسید چرب امگا 3، ALA فراوان ترین است.

    2. گردو تنها چیزی است که غلظت بالایی از ترکیب ALA را بدست آورید. وجود این مولکول های اسید چرب به بهبود سلامت قلب شما کمک می کند. آنها همچنین در کاهش سطح کلسترول LDL و تری گلیسیرید در خون بسیار موثر هستند.
     1. به کاهش التهاب کمک می کندالتهاب ممکن است به دلیل آسیب یا عفونت رخ دهد. اینجاست که نقش گردو پررنگ می شود. گردو دارای غلظت بالایی از ترکیبات ضد التهابی است که این التهابات را تا حد زیادی کاهش می دهد. با این حال، به نوع التهاب بستگی دارد. به عنوان مثال، گردو در کاهش التهاب داخلی موثر خواهد بود، اما در مورد التهاب های خارجی ناشی از صدمات نمی توان همین را گفت.

      1. به بهبود سلامت روده کمک می کندگردو سرشار از فیبر است، به همین دلیل می توانید سرعت هضم خود را به راحتی بهبود بخشید. همچنین محتوای کربوهیدرات و پروتئین کمتر است که باعث کاهش فشار روی روده می شود.

      2. همچنین محتوای فیبر به حرکت صحیح روده کمک می کند و در نتیجه میزان یبوست و IBS را کاهش می دهد. به همین دلیل است که افراد مسن معمولاً گردو را در رژیم غذایی معمول خود قرار می دهند تا عملکرد روده خود را عادی کنند.
       1. سرعت کاهش وزن را بهبود می بخشدبسیاری از مردم معتقدند که گردو با غلظت اسیدهای چرب بالا، فرد را چاق تر می کند. با این حال، این به هیچ وجه درست نیست زیرا اسیدهای چرب موجود در گردو طبیعی هستند. به همین دلیل است که گردو باعث افزایش وزن نمی شود.

        1. به کنترل دیابت کمک میکنداگر بهترین گردو را خریداری کنید، به راحتی می توانید سطح دیابت را کنترل کنید. در دیابت 1، بدن نمی تواند سطح انسولین مورد نیاز را تولید کند، در حالی که در دیابت نوع 2، بدن به سطوح انسولین پاسخ نمی دهد. به همین دلایل، سطح گلوکز خون افزایش می یابد. با گردو، می توانید به راحتی با افزایش واکنش بدن نسبت به غلظت طبیعی انسولین تولید شده، وضعیت را بهبود بخشید.

        2. سخن آخر
         ما تا حد امکان تلاش میکنیم تا بهترین نهال گردو را در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر به دنبال یک نهالستان خوب برای خرید نهال گردو هستید ، حتما با ما تماس بگیرید.
         منبع : برترنهال


چهارشنبه 22 دی 1400 - 10:21
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
jyhycyhyx
آفلاینارسال‌ها : 10
عضویت: 27 /10 /1400
تشکر شده : 1
پاسخ : 1 RE نهال گردو

خیلی متشکرم برای اطلاعات خوبی که به اشتراک میگذارید
صفت در انگلیسی
اموزش زبان انگلیسی
دوشنبه 27 دی 1400 - 09:09
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
اطلاعیه جلسه مدیران اسکینک

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


xتبلیغات
...
X بستن تبلیغات
نمایندگی هاست خرید هاست