زمان جاری : دوشنبه 06 تیر 1401 - 7:41 بعد از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

کاربر گرامی:اگر تازه ثبت نام کرده اید لطفا قوانین انجمن را بخوانید،تا با مشکلی روبه رو نشوید.


تاپیک سایت های مفید و کاربردی
•´¯`•.چت روم تالار گفتمان اسکینک دات آی آر .•´¯`•
تاپیک جامع تغییر نام کاربری اعضای اسکینک

پاسخ جدید
نویسنده پیام
masoumedehghan79
آنلاین

ارسال‌ها : 21
عضویت: 20 /9 /1400
محل زندگی: تهران
ویزای کار سوئد، معرفی موسسه و سایت های کاریابیشرایط اخذ ویزا
شما برای اخذ ویزای کاری سوئد باید یک رزومه و سابقه کاری خوبی داشته باشید. شما در صورت یافتن کار در سوئد باید در آن شغل به مدت چند سال سابقه کار داشته باشید. علاوه بر رزومه کاری و سابقه کاری باید یک انگیزه نامه جهت علاقه به شغلتان به دولت سوئد ارائه دهید.

بهتر است برای کار در سوئد دارای سن 25 تا 35 سال سن داشته باشید. اما لازم به ذکر است از سن 18 سال تا 64 سال میتوانند در سوئد مشغول به کار شوند. شما باید برای برخی از مشاغل دارای مدرک تحصیلی مرتبط با شغلتان باشید. برای اخذ ویزای کار و کار در سوئد باید مدرک زبان سوئدی یا مدرک زبان انگلیسی را داشته باشید و به یکی از این دو زبان تسلط کافی داشته باشید.

ابتدا به شما اقامت 2 ساله جهت کار در سوئد ارائه میگردد. در صورت موفق بودن در شغلتان این ویزا به مدت 2 سال دیگر تمدید میشود. پس از گذشت 4 سال می توانید برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنید. لازم به ذکر است قبل از اخذ اقامت دائم باید تمام مالیات ها را پرداخت کنید.

یکی از شرایط اخذ اقامت دائم نداشتن سابقه کیفری و پرونده قضایی است. 5 سال بعد از اینکه اقامت دائم سوئد را اخذ کردید میتوانید برای اخذ تابعیت این کشور اقدام کنید. شما برای اخذ ویزای کار سوئد باید از سوی کارفرمایان سوئد یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

مدارک لازم
برای اخذ ویزای کار سوئد باید یکسری مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.شما باید مدارک ذکر شده در زیر را هم به زبان انگلیسی و هم زبان سوئدی ترجمه کنید و به سفارت کشور سوئد تحویل دهید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا عبارتند از:

پاسپورت معتبر
شناسنامه و کارت ملی
دو قطعه عکس
فرم درخواست جهت اخذ ویزا
گواهی مالی(جهت اثبات تمکن مالی)
گواهی پزشکی
داشتن قرارداد شغلی
گواهی عدم سوء پیشینه
رزومه و سابقه کاری
دعوتنامه کاری
مدارک تحصیلی
مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 یا مدرک زبان سوئدی
داشتن بیمه معتبر

هزینه زندگی و بررسی ویزا
یکی از مسائل مهم برای افرادی که به سوئد مهاجرت میکنند هزینه زندگی و هزینه اخذ ویزا میباشد. با توجه به تغییرات قیمت و نرخ ارز نمیتوان هزینه را به طور دقیق بیان کرد. هزینه بررسی ویزا و مدارکتان در صورتی که تنها باشید و بدون خانواده اقدام به مهاجرت کردید باید 2/000 کرون بپردازید.

هزینه بررسی ویزا برای اعضای خانواده متفاوت میباشد. برای هر بزرگسال 1/000 کرون و برای هر کودک 500 کرون به صورت مجزا دریافت میکنند. هزینه زندگی در پایتخت سوئد(شهر استکهلم) نسبت به سایر شهرها گران تر بوده است. البته هزینه زندگی با توجه به نوع زندگی و محل زندگی و تعداد اعضای خانواده متفاوت است.

فهرست بهترین مشاغل
با توجه به اقتصاد پیشرفته سوئد و نرخ بیکاری پایین در این کشور افراد میتوانند به راحتی شغل مناسب با شرایط خود را بیابند. کشور سوئد به نیروی کار فراوانی نیاز دارد.

سوئد در زمینه های مختلفی مانند: مدیر و مشاوره مالی، بخش فناوری پاک و صنعت خودرو، فناوری اطلاعات، گردشگری، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و … به نیرو کار نیاز دارد. در سوئد بیشتر زمینه های شغلی برای مهندسان فراهم میباشد.

لازم به ذکر است در این کشور میتوانید در برخی از مشاغل بدون مدرک تحصیلی مشغول به کار شوید. در اینجا مشاغل مهم و مورد نیاز کشور سوئد را برای شما بیان میکنیم تا شما به راحتی با توجه به شرایط و مهارت و تبحری که دارید بتوانید شغل مورد نیاز خود را بیابید.

مشاغل مهم و مورد نیاز سوئد عبارتند از:

مهندس الکترونیک
پرستار
پزشک
برنامه نویس
مددکار اجتماعی
مهندسی عمران
معلم کودکستان
مهندسی تاسیسات
اساتید ریاضی
مدیران محصولات
مدیر هواپیمایی
مدیر اجرایی
مدیر عامل
مدیر تبلیغات
مهندس IT، مهندس کامپیوتر
معلم
برنامه ویس
طراح سایت
مهندس عمران


مزایای اخذ ویزا
اخذ ویزای کار و کار کردن در سوئد از مزیت های فراوانی تشکیل شده است. شما در برخی از مشاغل سوئد میتوانید بدون مدرک زبان یا مدرک تحصیلی مشغول به کار شوید. شما میتوانید خانوادتان را به عنوان همراه به سوئد ببرید. از سن 18 سال میتوانید در این کشور مشغول به کار شوید.

اعضای خانوادتان که به عنوان همراه به سوئد می آیند میتوانند به صورت رایگان در بهترین دانشگاههای سوئد تحصیل کنند. تا سن 64 سال میتوانید برای اخذ ویزای کار سوئد اقدام کنید. شما با اخذ ویزای کار میتوانید اقامت دائم سوئد را دریافت کنید. با اخذ اقامت دائم سوئد میتوانید از تمامی حقوق شهروندان بهره مند شوید. همچنین میتوانید پاسپورت این کشور را اخذ کنید.

شما با اخذ اقامت دائم سوئد میتوانید از خدمات درمانی رایگان سوئد هم بهره مند شوید. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین میباشد. درآمد حقوق ماهیانه افراد به نسبت خوب و بالا بوده است. یکی از معایب ویزا این است که اگر فرزند بالای سن 21 سال دارید نمیتوانید به عنوان همراه به سوئد بیاورید.

میزان درآمد ماهیانه
جالب است بدانید طبق قراردادی که با کارفرما تنظیم کردید در صورتی که میزان حقوق ماهیانه شما 13/000 کرون باشد برای شما ویزای کار صادر میشود. میزان درآمد حقوق در سوئد بالا بوده است.

به طور میانگین میزان درآمد حقوق ماهیانه در شهر استکهلم 22/000 کرون است. میزان درآمد در سوئد نسبت به هزینه های زندگی در سوئد مناسب میباشد. در زیر برخی از حقوق ماهیانه شهرهای سوئد و میزان درآمد برخی از مشاغل سوئد را بیان میکنیم.

میزان درآمد سالانه در استکهلم: 546/959 کرون
میزان درآمد سالانه در گوتبورک: 490/480 کرون
میزان درآمد سالانه در لند: 530/447 کرون
میزان درآمد سالانه در هلسینگ: 496/112 کرون
میزان درآمد سالانه در مالمو: 476/281 کرون
حقوق ماهیانه پزشکان: 5/219 کرون
حقوق ماهیانه مهندس کامپیوتر(برنامه نویس): 3/961 کرون
حقوق ماهیانه مهندس مکانیک: 3/600 کرون
حقوق ماهیانه فناوری اطلاعات: 3/136 کرون
حقوق ماهیانه کار در معدن: 4/494 کرون

شیوه کاریابی و جستجوی کار
شما برای یافتن کار در سوئد میتوانید از روش های مختلف اقدام کنید. شما میتوانید از طریق یکی از آشنایان و اقوام با یک کارفرما آشنا شوید. یا میتوانید از طریق سایت های معتبر کاریابی شغل متناسب با شرایط خود را بیابید. شما از طریق این سایت ها رزومه و اطلاعات خود را ارسال میکنید در صورت تایید کارفرمایان، میتوانید ویزای کار سوئد را اخذ کنید.

البته میتوانید از طریق موسسات کاریابی شغل متناسب خود را بیابید. شما اطلاعات و مدارکتان را در اختیار این موسسات قرار میدهید و آنها برای شما کار مناسب پیدا میکنند. شما باید قبل از ورود به سوئد مجوز کار را از سوی کارفرمایان دریافت کنید.

در رزومه کاری شما باید اطلاعات شخصی، مدرک تحصیلی، مهارت و سابقه کاری خود و … را ذکر کنید. میتوانید با شرکت در دوره های آموزشی و سمینارهای علمی و بین المللی که در کشور سوئد برگزار میشود، شانس خود را برای کاریابی بالا ببرید.

سایت کاریابی
شما برای یافتن کار در سوئد میتوانید از طریق سایت های کاریابی، کار متناسب با شرایطتان را پیدا کنید. شما باید رزومه کاری خود را به سایت های کاریابی ارسال نمائید. کارفرمایان رزومه کاری شما را بررسی میکنند و در صورت تایید، شما مجوز کار دریافت میکنید. اکثر سایت های کاریابی به زبان سوئدی میباشد.

ویزای کار سوئد و کاریابی در سوئد عموماً از طریق موسسات کاریابی و سایت های کاریابی در سوئد انجام می شود. سایت های کاریابی سوئد معمولاً شغل ها را دسته بندی کردند و به راحتی میتوانید شغل مناسب برای خود پیدا کنید. شما باید رزومه خود را برای این موسسات ارسال کنید.

برخی موسسات کاریابی فقط شغل هایی که به زبان سوئدی می باشد را معرفی میکنند. برخی دیگر از این موسسات فقط مشاغل انگلیسی زبان را ارائه میدهند. شما باید در زمینه شغلی مدنظرتان مهارت و تبحر کافی داشته باشید.

منبع
چهارشنبه 10 فروردین 1401 - 12:31
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
saboorifarhad
آفلاینارسال‌ها : 4
عضویت: 28 /3 /1401
پاسخ : 1 RE تحصیل در کشور آلمان
متقاضیان برای تحصیلات در کشور آلمان در مقطع کارشناسی، باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک مهارت زبان آلمانی باشند. مدرک دیپلم مورد تایید دانشگاه‌های آلمان، دیپلم 13 ساله است. بنابراین متقاضیان ایرانی باید در دوره یک ساله فاندیشن و آمادگی قبل از دانشگاه شرکت کنند. در واقع شرکت در این دوره به منزله اخذ مدرک دیپلم 13 ساله مورد پذیرش آلمان می‌باشد.
متقاضیان ایرانی، پس از شرکت در دوره فاندیشن و کسب نمره لازم، می‌توانند تحصیل در مقطع کارشناسی را شروع کنند. مدرک مهارت زبان آلمانی مورد نیاز برای اخذ پذیرش کارشناسی آلمان، مدرک زبان سطح B1 و B2 می‌باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی آلمان، 6 ترم تا 8 ترم می‌باشد. متقاضیان می‌توانند در مقطع کارشناسی آلمان در رشته‌های مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، اقتصاد و زیست‌شناسی به تحصیل بپردازند. البته طیف تنوع رشته دانشگاه‌های این کشور بسیار است و شما به هر رشته‌ای که علاقمند باشید، می‌توانید در آن پذیرش دریافت کنید.
شنبه 28 خرداد 1401 - 00:34
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
اطلاعیه جلسه مدیران اسکینک

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


xتبلیغات
...
X بستن تبلیغات
نمایندگی هاست خرید هاست