زمان جاری : یکشنبه 05 تیر 1401 - 3:00 بعد از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

کاربر گرامی:اگر تازه ثبت نام کرده اید لطفا قوانین انجمن را بخوانید،تا با مشکلی روبه رو نشوید.


تاپیک سایت های مفید و کاربردی
•´¯`•.چت روم تالار گفتمان اسکینک دات آی آر .•´¯`•
تاپیک جامع تغییر نام کاربری اعضای اسکینک

پاسخ جدید
تعداد بازدید 18
نویسنده پیام
valedeh
آنلاین

ارسال‌ها : 29
عضویت: 6 /9 /1400
محل زندگی: تهران
عملکرد چیلر تراکمی

همه چیلرهای تراکمی از 4 قسمت اصلی تشکیل شده اند:
کمپرسور (واحد فشرده سازی)
کندانسور (واحد چگالی)
دریچه رشد (واحد خفگی)
اواپراتور (واحد تبخیر)
سیکل تبرید تراکمی بخار در چیلر تراکمی
تصویر شماتیک از چرخه تبرید فشرده سازی بخار
چیلر تراکمی به گونه‌ای عمل می‌کند که مبرد در نوع بخار سوزان (گرمای فوق‌العاده) فروش چیلر تراکمی وارد کمپرسور شده و به تنش بهتری فشرده می‌شود. در نتیجه، افزایش دما نیز ممکن است در جریان مبرد اتفاق بیفتد. بخار اخیری که از کمپرسور خارج می‌شود، سپس با استفاده از یک کندانسور در تنش مداوم (با افت تنش ناچیز) تا دمای اشباع خنک می‌شود و پس از آن با تداوم برای دفع گرما به مایع اشباع یا نیمه سرد تبدیل می‌شود. میعانات حاصل از چگالش به دلیل عبور از دریچه رشد دچار افت تنش زیادی می شود. برای اینکه در بین مبرد تبخیر شود و بتواند دمای گردش خون را کاهش دهد (همراه با کاهش دما در اثر افت تنش). این در نتیجه تمایز دما بین گردش (ترکیب مایع و بخار) مبرد و محیط اطراف (آب یا هوا) در اواپراتور، خنک کننده (جذب گرما) اتفاق می افتد. با توجه به این واقعیت، ورود دو فاز به اواپراتور در تنش ثابت (با افت تنش ناچیز) به طور کامل تبخیر شده و با پشتکار برای جذب گرما به بخار سوزان تبدیل می شود. در نهایت، بخار خارج شده از اواپراتور دوباره وارد کمپرسور می شود تا چنین سیکل تبرید فشرده سازی بخار را به پایان برساند.

نرم افزار چیلرهای تراکمی
چیلرهای تراکمی در مورد نرم افزار در دو کلاس تهویه مطبوع و تبرید صنعتی توضیح داده شده اند:

نرم افزار چیلرهای تراکمی در مقاصد تهویه مطبوع
در برنامه‌های تهویه مطبوع، آب سرد تولید شده توسط چیلر، گردش هوای خنک مورد نیاز برای خنک‌سازی منازل مسکونی، محل کار، تجاری و مناطق مختلف را با گردش در داخل مبدل‌های گرمای هوا (کویل) معادل فن کویل‌ها، کویل‌های هوا و کولرهای هوا ارائه می‌کند. سپس پس از انتقال سرزندگی (دریافت گرما)، گردش آب به چیلر باز می گردد و یک بار دیگر تا دمای معمول جریان هوا (7 درجه سانتی گراد) خنک می شود. در طول استراتژی خنک‌سازی هوای درون مبدل گرما، گرمای محسوس و نهان محیط اطراف (منطقه تهویه‌شده) هر کدام به هوای سرد مبدل منتقل می‌شود. به همین دلیل در مقایسه با برنامه های خنک کننده تبخیری (کولر آبی، ایرواشر و زنت) هوای مطبوعی به دست می آید.

کویل تهویه مطبوع همچنین می تواند دمای هوای عبوری را با دریافت مبرد بلافاصله در واحد متراکم (چیلر تراکمی بدون دریچه رشد و اواپراتور)، بدون گردش آب سرد کاهش دهد. چنین سیم پیچی به عنوان سیم پیچ رشد مستقیم (DX) شناخته می شود.

نرم افزار چیلر تراکمی در اهداف تهویه مطبوع
نرم افزار چیلر تراکمی در مقاصد تهویه مطبوع
نرم افزار چیلرهای تراکمی در مقاصد تبرید صنعتی
آب خنک تولید شده توسط چیلر برای خنک کردن مکانیسم ها و ماشین آلات آثار تولیدی در انواع صنایع مختلف استفاده می شود. نمونه هایی از این صنایع عبارتند از: پلاستیک، تزریق و ریخته گری، فلزکاری، جوشکاری، ماشین آلات، پتروشیمی، داروسازی، بهداشت و درمان، تولید و نگهداری کنجاله، پرورش ماهی، کاغذ و سیمان، خیابان سازی و…

چیلرهای صنعتی با تکیه بر حساسیت و اهمیت پایداری در دوره تولید واحد تولیدی و همچنین با رعایت نیازهای سرمایشی، می توانند به صورت مرکزی یا غیرمرکزی برای تامین آب سرد از -40 تا سه درجه سانتیگراد افزایش یافته نسبت به رطوبت مورد استفاده قرار گیرند. دمای محیط کار گرفته شود.
چهارشنبه 25 خرداد 1401 - 12:45
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


xتبلیغات
...
X بستن تبلیغات
نمایندگی هاست خرید هاست